Vážení záujemcovia o prestavbu motorov s priamym vstrekovaním benzínu (FSI, JTS, GDI …)!

Máme pre Vás naozaj skvelú informáciu. Vďaka spoločnosti Elpigaz Vám vieme ponúknuť nový systém s obchodným označením Stella Bella. Ide o veľmi univerzálny systém použiteľný pre motory s priamym aj nepriamym vstrekovaním. Oproti ostatným systémom, ktoré sa používajú na prestavbu priamovstrekových motorov, má 3 veľké výhody:

Prvou je, že je veľmi univerzálny aj pri prestavovaní FSI motorov, má veľkú variabilitu nastavení. V podstate môžeme konštatovať, že je použiteľný pre 90% motorov FSI, TSI, TFSI skupiny VW Group + rôznych ďalších výrobcov. Takže aj ked Váš motor nie je v oficiálnom zozname prestavaných motorov, takmer určite ho bude možné bez problémov prestavať na LPG pohon.

Druhou je, že napriek tomu, že sa jedná o systém s privstrekovaním benzínu, spotreba benzínu je iba cca 20% z celkovej spotreby paliva (záleží od konkrétneho auta, spôsobu jazdy a tiež od podmienok, v ktorých sa jazdí). Takže ekonomika jazdy na LPG vychádza len o trošku menej výhodne oproti autám so štandardnými MPI motormi. Výhodou je taktiež to, že v dôsledku privstrekovania benzínu nie je potrebné pre žiadny motor používať systém na ochranu ventilov (napr. JLM).

Treťou veľkou výhodou je cena prestavby. Komplet prestavba 4-valcového vozidla s priamovstrekovým motorom vychádza na približne 1200 eur s DPH + náklady na prihlásenie. Samozrejme, presná cena závisí od konkrétneho vozidla, ale určite sa pohybuje okolo tejto sumy. Takže cena prestavby je len o málo vyššia oproti cene prestavby obyčajného 4-valcového MPI motora, čo umožňuje rýchlu návratnosť nákladov na prestavbu.

V prípade potreby akýchkoľvek doplňujúcich informácií nás neváhajte kontaktovať.

 

Ponúkame Vám tiež aj možnosť prestavby priamovstrekových motorov pomocou systémov priameho vstrekovania kvapalného LPG cez benzínové vstrekovače zn. Vialle LPDi alebo PRINS LiquiMax. Tento systém funguje na čisté LPG, pričom aj štarty sú na LPG. Systémy sú dostupné iba pre vybrané typy motorov. Je potrebné počítať s cenou prestavby pohybujúcou sa od 2500 do 3000 eur s DPH.
V prípade Vášho záujmu o viac informácií nás môžete kontaktovať 0948 041 354 alebo mpgas@mpgas.sk

 

Dĺžka montáže a naladenia závisí od vozidla, počítajte cca 2 až 3 dni.